To jackart: Cześć! - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great jackart 2007-11-22 13:10

Witaj Joasiu!

Byłem w Reszlu w ub. roku ale pogodę miałem fatalną więc i zdjęcia nie zachwycają. U ciebie słoneczko i piekne niebo - ładne kolory i kontrasty. Jeśli chodzi o kadr - mnie się podoba. Problem polega na tym, że trzeba tam być żeby zrozumieć. Ta szpica dobudowana w czasie renesansu jest tak wysoka że trudno ją zmieścić w kadrze poziomym bez szerokiego kąta. Odejść z aparatem dalej też nie za bardzo jest gdzie, bo tuż koło zamku po drugiej stronie ulicy, ktrej tu nie widać (i dobrze) zaczyna się miasto - zresztą bardzo malownicze.
Znowu się rozpisuję, więc może do meritum:
Znakomita fotografia.

Pozdrawiam
Jacek

PS
W kwestii stemplowania lampy: są tacy ktrzy uważają że klonowanie to zbrodnia - ja bym wystemplował - na pewno lampa nie zdobi.

Old 11-22-2007, 08:51 PM
Asiulus Asiulus is offline
TE Junior Member

Default To jackart: Cześć!

Dziękuję za wizytę!
Faktycznie, jak wiele zależy od szczęścia - od momentu, pogody i pory dnia... Szczeglnie, jeśli się jest na wycieczce objazdowej i widzi się jakieś miejsce tylko raz, przez 5 minut; i akurat najładniejsza fasada jest w cieniu/w remoncie/ ;-)
Na szczęście w Reszlu było akuratnie - przed wieczorem, czyste niebo z dyskretnymi chmurkami. Czysta przyjemność. Niestety, trochę pomerdały się nam godziny i dotarliśmy na zamek krtko przed zamknięciem, więc aż takiej swobody nie było, ale troszkę zdjęć zrobiłam. Myślę, że żeby fotografować to, co tu miałam za plecami, czyli zachwalane przeze mnie widoczki z wieży, latem warto pjść na wieżę przed południem (jeśli czynne). Chcę tam jeszcze kiedyś wrcić i przy okazji odwiedzić sąsiedni kościł.
Najbardziej w tym zdjęciu cieszy mnie to, że właściwie nic w nim nie korygowałam - kolory itd są jakimi je matryca stworzyła, tylko pomniejszone i podostrzone. Widać mj aparat lubi takie warunki oświetleniowe. Nie pamiętam tylko, czy robiąc zdjęcie użyłam polara, ale chyba nie.
Pozdrawiam
Asia
Reply With Quote
Old 11-23-2007, 06:27 AM
jackart jackart is offline
TE Junior Member

Default Re: To jackart: Cześć!

Znam ten bl - jedziesz kilkaset kilometrw żeby popatrzeć na rusztowania, albo w najatrakcyjniejszym miejscu wycieczki leje jak z cebra. Dlatego wolę jeździć indywidualnie.

Pozdrawiam
Jacek
Reply With Quote
Old 11-23-2007, 06:40 AM
jackart jackart is offline
TE Junior Member

Default Re: To jackart: Cześć!

Każdy aparat lubi takie warunki - ściana jest dobrze oświetlona, więc czas naświetlania się skraca, a co się z tym wiąże niebo się nie wypala. Tutaj dodatkowo tył baszty i jedna ściana wieży jest w cieniu co buduje bardzo plastyczny obraz. Jeśli chodzi o widoki byłem na wieży zamku i widoki są rzeczywiście imponujące (ale warunki były fatalne, siąpił deszcz) - na wieżę kościoła już nie dotarłem.

Pozdrawiam
Jacek
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules