To alibasarir: canon d40 - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great alibasarir 2008-09-05 5:06

merhaba said
gerçekten çok güzel bir açıdan nefis bir görüntü.özellikle cami harika görünüyor.ayrıca detaylardaki keskinlik,ışık ve renklerde nefis.
bu arada sende canon 40d makina kullanıyorsun.bende geçen gün elimdeki 450d makinayı 40d ile değiştirmek zorunda kaldım çünkü ellerim büyük olduğu için makinayı bir türlü doğru dürüst kavrayamıyordum.ben nikon makina kullandım uzun süre.şimdi ise canon 40d ile devam edeceğim.acaba sen memnunmusun herhangi bir şikayetin varmı bana bilgi verirsen çok sevinirim.şu ana kadar benim gördüğüm makinanın lcd ekranı dandik ve renkleri pek doğru göstermiyor.
selamlar
Ali

Old 09-05-2008, 04:26 PM
alibasarir alibasarir is offline
TE Junior Member

Default To alibasarir: canon d40

çok teşekkürler said cevap yazdığın için.özellikle lcd sorunu dışında seninle aynı fikirdeyiz.ben fırsat bulup makinanın incelemesini dikkatlice yaptım ve aldığım sonuç tatmin edici.fakat bir detay takıldı kafama oda makinayı iyi bir objektif ile kullanmak lazım(sıradan objektiflerde keskinlik alamıyorsun)ben bir kaç objektif denedim hatta 17-40 L serisi objektifte dahil buna.sonuçta tamron 17-50 mm f2,8 lenste karar kıldım.2,8 sabit diyaframı,keskinliği ve kontrastı ile makinaya müthiş güzel uyum sağladı.ayrıca canon efs 55-250 mmIS zoom objektif aldım yanına ve bu objektifide tavsiye ederim gerçekten makinayla uyumu ve görüntü kalitesi harika.
selamlar
Ali
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 02:24 AM
tetixxx tetixxx is offline
TE Expert

Default Re: To alibasarir: canon d40

merhabalar,
benim ilk dslr makinem fakat hiç değiştirmeyi düşünmüyorum şu an..belki ileride bir fullframe e geçmek isterim..benim ilk lensim canon 28-135mm IS USM lensim vardı..apsc sensör boyutu ile birleşince çok dar bir açı oluyordu..onun için bu lensi değiştirdim..bende tamron un optik kalitesinin fiyatına göre çok çok iyi olduğunu okumuştum..alan herkes keskinliğinden memnun..tamron 17-50 yi almak istiyordum ben...bazı terslikler oldu..tamron alamadım..ama tamron ayarında olan sigma 18-50mm f/2.8 EX DC aldım..keskinliği diğer lensime göre çok iyi..tamron ile karşılaştırılırsa nasıl bilmşyorum..başabaş diyorlar ama tamron kadar kullanan çok değil..yalnız benim sigma gece çekimlerimde odaklamada yavaş..çok zorlanıyor gece çekimlerinde..acaba sizin tamronun gece çekimlerinde floasan ışıpı altındaki çekimlerde odaklama hızı ve isabeti nasıl?hiç böyle bir sorun yaşadınızmı?duruma göre bu elimdeki sigmayı satıp tamron almayı düşünebilirim..dediğiniz 55-250mm lenside beğeniyorlar..kullananlar çok memnun..hatta bu lens bir ödülde aldı yanlış hatırlamıyorsam..yalnız ben maddi durumum el verirse 70-200mm F/4 L USM almayı planlıyorum..o olmassa 55-250 yi düşünebilirim..öneriniz için teşekkür ederim..sizde bulunan bu iki lensinde fotoğraflarını göreceğiz zaten burada..tekrar teşekkür ederim...
selamlar saygılar
said
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules