To jasmis: Geba pelna.. ;)))) - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

jasmis 2009-09-20 22:10

W zasadzie mógłbym powtórzyć słowo słowo za Poldkiem...
Dziwne to zdjęcie jest. Po pierwsze jakoś nie leżą mi kombatanci w ogóle, a tym bardziej z gębami pełnymi ciasteczek. Chyba, że to jakaś ironia i czegoś nie pojąłem...

Old 09-21-2009, 08:54 AM
ninaL ninaL is offline
TE Expert

Default To jasmis: Geba pelna.. ;))))

A mnie to smieszy, i coz na to poradze, gdy widze babcie kombatantke z geba pelna ciasteczek !!! I wydaje mi sie to sympatyczne, w przeciwienstwie do ucietej plastikowej porcelany...

A moze to nie powinno byc smieszne...bo pani przypomina mi moja babcie, ktora stala sie lakoma z leku o brak jedzenia, po wyjsciu (zywym) z Oswiecimia...
Reply With Quote
Old 09-21-2009, 10:13 AM
jasmis's Avatar
jasmis jasmis is offline
TE Expert

Default Re: To jasmis: Geba pelna.. ;))))

Właśnie się zastanawiam czy JB to dał na serio czy dla jaj, ale cała seria wygląda na bardzo sieriozną, to niby dlaczego akurat to zdjęcie miałoby być jakims pastiszem? Nie wynika to ani z kontekstu ani z notki.
Mnie tacy kombatanci słabią, a w tym wydaniu - pod dwakroć.
Reply With Quote
Old 09-21-2009, 04:33 PM
bantonbuju bantonbuju is offline
TE Expert

zgadza sie - temat sieriozny jai jest - kazdy widzi... ale z drugiej strony - gdziekolwiek mam szanse - staram sie pokazac cos "smiesznego", raczej rzadziej niz czesciej mi sie to udaje...

tutaj - pewnie powinienem byl cos na ten temat napisa - dla mnie bylo niespotykanie fascynujace, gdy kombatant-sybirak-zolnierz armiii berlinga-odznaczony wieloma medalami, tenze sam, gdy tylko skonczyla sie oficjalna czesc, pobiegl (jak cala reszta kilkuset sybirakow-kresowiakow) do bufetu i zajadal sie darmowymi kanapkami, robiac mi przy tym wyklad na temat falszowania historii przed "odlam" armii andersa...

jakis taki mrozek, mi sie to wydalo...

powinienem byl napisac cos... ale kto by to "odczytal"...????

nawet poldek mnie objechal, ze tak nie wypada, ze to nie ta okazja...

bzdura... w takim kraju zyjemy.... poldek nie, poldek zyje tesknota za czyms idealnym, nieskazitelnie czystym i jednoznacznym... a tutaj tak nie jest.... a tam pewnie mozna sobie pozwolic na idealne marzenia...

sciskam was wszystkich...
j.
Reply With Quote
Old 09-21-2009, 05:03 PM
ninaL ninaL is offline
TE Expert

Masz racje z Mrozkiem,ja bym tez zacytowala Gombrowicza, to bylo tak : "pupa-dupa", czyli : "byla glodna, tera juz zasluzyla na konsumpcje w samym senacie". A Poldek i Jasiek na to zareagotroche jak te "artystyczne ciotki" od Gombrowicza, co to zawsze wiedza, jak wypada robic w sztuce. Coz ja zrobie, ze mnie jej pelna geba daje pelny usmiech ? :)

Dodam, troche poza tematem, ze kiedys w Polsce jechalismy z mezem za autobusem malolatow, ktorzy do nas przyjaznie machali rekoma przez tylna szybe. No to mysmy im tez pomachali. A oni tylko na to czekali, i jak na komende, zrobili zbiorowo gest "tu sie zgina dziub pingwina", na co my wybuchlismy smiechem, porownujac to do "pupa-dupa" Gombrowicza. A przecie moglim sie obrazic, i zamiast sie zasmiac, pokazac im jezyk z wielka obraza ;)))
Reply With Quote
Old 09-22-2009, 11:36 AM
jasmis's Avatar
jasmis jasmis is offline
TE Expert

Notka pewnie by pomogła, bo tak to ja - artystyczna ciotka (lol lol) skołowany jestem. Bo tu koturny patriotyzmu, zsyłki, galop kibitki nawet słychać, a kolega kawusię i kanapeczki serwuje. Tom zgłupiał...

Pozdrawiam.

Górnicy usmażeni a pan p... tańczy na dożynkach, bo żałoba dopiero na drugi dzień. To jest Mrożek.
Reply With Quote
Old 09-22-2009, 12:30 PM
bantonbuju bantonbuju is offline
TE Expert

pan p... to jedna wielka żenada.....
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules