Foto

Photographer's Note

Kościół Grobu Matki Bożej (obiekt należący do dróżek Pana Jezusa i Matki Bożej) Zbudowany w Dolinie Jozafata, 1611-1615 (Mikołaj Zebrzydowski), proj. Paweł Baudarth (pierwotna kaplica w kształcie sarkofagu - w dzisiejszym kościele we wschodnim przyziemiu, gdzie jest Grób Matki Bożej). 1620-około 1630 (początek Mikołaj Zebrzydowski, zakończenie z ciosu - Jan Zebrzydowski), proj. pierwotny Paweł Baydarth, później skorygowany, Styl: ogólny wczesnobarokowy, z elementami baroku rzymskiego. Stacje: Pożegnanie Pana Jezusa z Matką i Wniebowzięcie Matki Boskiej. Na rzucie prostokąta i o kształcie sarkofagu, z półkolistą absydą - od wschodu i półeliptyczną kruchtą i kopułą - od zachodu.Kościół nakrywa dach siodłowy z obeliskami na narożnikach i figórą Matki Bożej z Dzieciątkiem na szczycie frontowym.W grobowcu pod kruchtą pochowano m.in.: o. Gaudentego Thynela, o. Letusa Moslera i o. Stefana Podworskiego (przełożonych klasztoru kalwaryjskiego). 24 X 1992 r. przy kościele erygowano parafię dla Brodów.
Ujęcie nietypowe jak dla tego obiektu, bo od strony nawy głównej. Okazuje się, że ten mało znany widok jest równie atrakcyjny jak dla kadrowania od frontu.
Canon Eos5 z obiektywem Canon 28-80 USM. Zdjęcie wykonane na filmie negatywowym Fuji Superia 400. Prezentowany kadr jest obrazem uzyskanym ze skanowania odbitki o wymiarach 10x15 cm.

peck, kdien, mightyweed, blakitan ha contrassegnato questa nota come utile

Photo Information
Viewed: 1283
Points: 26
Discussions
  • None
Additional Photos by Jerzy Rys (jlynx) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 696 W: 95 N: 1012] (12647)
View More Pictures
explore TREKEARTH