Forums


Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-07-2010, 08:45 AM
Piotrek80's Avatar
Piotrek80 Piotrek80 is offline
TE Newbie
Thread Starter
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 82
Default To jasmis: zero makaków

To chyba nie jest tak, że brak komentarzy oznacza brak zainteresowania. Podam siebie jako przykład: Staram się regularnie śledzić twórczość m. in.Pani Agnieszki, podziwiam jej świetne prace (w większości) i uważam, że jej obecność na TE stanowi ogromną, nie do przecenienia, wartość. Mam też nadzieję, że nie zrezygnuje z dalszego prezenowania tu swoich fotografii, gdyż byłaby to dla TE niepowetowana strata. Piszę to bez cienia ironii.

Fakt, nie zdarza mi się komentować prac P.Agnieszki, ale cóż ja, fotograficzny inwalida, człowiek prosty, nieokrzesany, w świecie nie bywały, mógłbym interesującego o jej fotografiach powiedzieć? Raczej nic. Z drugiej strony P.Agnieszka gdzieś tam w swoich wypowiedziach pisała, że jej na kometarzach nie zależy, a jeżeli już to na takich, które pozwalają jej dostrzec w fotografiach coś ponad to co sama już w nich dostrzegła, itd. (Mam nadzieję, że za bardzo nie spłyciłem i nie pokręciłem). Słowem, P. Agnieszka zna wartość swoją i swoich prac i nie potrzebuje poklasku tłumu. I ja się z tą oceną (wysoką) całowicie zgadzam.

Dlaczego więc nie komentuję? Bo czuję się nieco onieśmielony w świetle tego o czym napisałem powyżej To po pierwsze. Po drugie, często Tobie jasmisie, P.Agnieszce i innym osobom zaliczającym siebie do "elyty" TE zdarza się kpić ze zdjęć krzaczorów, krowich zadów, tęcz, kostek brukowych, itd. oraz generalnie narzekać na niski poziom TE. Ja, chcąc nie chcąc, swoimi fotkami przyczyniam się do tego poziomu (choć nigdy przesadnie aktywny na TE nie byłem, a zwłaszcza ostatnio).... no i z tej pozycji jakoś tak trudno zabierać głos .

Dlatego ja przyjmuję postawę pt. zajdę, popatrzę, popodziwiam w duchu i pójdę dalej

Całe to wzruszające wyznanie miało na celu uargumentowanie mojej śmiałej aczkolwiek dość banalnej tezy, że być może takich osób jak ja jest więcej - czyli takich, które doceniają dobre fotografie ale z sobie znanych powodów nie ujawniają tego. Wierzę, że nie jest tak, że fotografie takie jak np. powyższa pozostawiają je oglądającego obojetnym.

Pozdr.
Piotrek
Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 05:00 AM.Copyright © 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.
explore TREKEARTH