Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-07-2010, 08:45 AM
Piotrek80 Piotrek80 is offline
TE Newbie

Default To jasmis: zero makaków

To chyba nie jest tak, że brak komentarzy oznacza brak zainteresowania. Podam siebie jako przykład: Staram się regularnie śledzić twórczość m. in.Pani Agnieszki, podziwiam jej świetne prace (w większości) i uważam, że jej obecność na TE stanowi ogromną, nie do przecenienia, wartość. Mam też nadzieję, że nie zrezygnuje z dalszego prezenowania tu swoich fotografii, gdyż byłaby to dla TE niepowetowana strata. Piszę to bez cienia ironii.

Fakt, nie zdarza mi się komentować prac P.Agnieszki, ale cóż ja, fotograficzny inwalida, człowiek prosty, nieokrzesany, w świecie nie bywały, mógłbym interesującego o jej fotografiach powiedzieć? Raczej nic. Z drugiej strony P.Agnieszka gdzieś tam w swoich wypowiedziach pisała, że jej na kometarzach nie zależy, a jeżeli już to na takich, które pozwalają jej dostrzec w fotografiach coś ponad to co sama już w nich dostrzegła, itd. (Mam nadzieję, że za bardzo nie spłyciłem i nie pokręciłem). Słowem, P. Agnieszka zna wartość swoją i swoich prac i nie potrzebuje poklasku tłumu. I ja się z tą oceną (wysoką) całowicie zgadzam.

Dlaczego więc nie komentuję? Bo czuję się nieco onieśmielony w świetle tego o czym napisałem powyżej To po pierwsze. Po drugie, często Tobie jasmisie, P.Agnieszce i innym osobom zaliczającym siebie do "elyty" TE zdarza się kpić ze zdjęć krzaczorów, krowich zadów, tęcz, kostek brukowych, itd. oraz generalnie narzekać na niski poziom TE. Ja, chcąc nie chcąc, swoimi fotkami przyczyniam się do tego poziomu (choć nigdy przesadnie aktywny na TE nie byłem, a zwłaszcza ostatnio).... no i z tej pozycji jakoś tak trudno zabierać głos .

Dlatego ja przyjmuję postawę pt. zajdę, popatrzę, popodziwiam w duchu i pójdę dalej

Całe to wzruszające wyznanie miało na celu uargumentowanie mojej śmiałej aczkolwiek dość banalnej tezy, że być może takich osób jak ja jest więcej - czyli takich, które doceniają dobre fotografie ale z sobie znanych powodów nie ujawniają tego. Wierzę, że nie jest tak, że fotografie takie jak np. powyższa pozostawiają je oglądającego obojetnym.

Pozdr.
Piotrek
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules