Forums


Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply
 
Thread Tools

Great rigoletto 2009-11-27 20:46

hmmm, termodinamiğe determinist yaklaşımlar... yine de kaderci değiliz hiç bir zaman, çünkü bu sonsuz döngüde kimin ne zaman neyi tutacağı hiç belli olmaz, bu entropiyi bir gün yaratan, ertesi gün onun içinde boğulur gider. önünde sonunda ölüm olsa da olmasa da...

şu evrende esas olan düzensizlik olduğu için onu önce kabullenmek, sonra da seve seve sevmek lazım. sonuçta biz insanların konformist zavallılıklarından kaynaklanmıyor mu bir kaşık suda düzen yaratmaya çabalamak?

ısıtılan bir sabit hacimli kabın içindeki gaz, entropisi sağolsun sonunda patlamak ister. velhasıl neymiş? patlamamak için ya "cool" olacaksın şu dünyada ya da "large"

:))

  #1  
Old 11-28-2009, 10:01 AM
specialist's Avatar
specialist specialist is offline
TE Newbie
Thread Starter
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 52
Default To rigoletto: eninde

sonunda patlayacaksa bu arabanın tekeri 'cool' olsan ne yazar 'large' olsan neye yarar üstad ;)
nihyetinde hepimizkendi düzen(sizliğ)imizde yaşayıp gidiyoruz ve görüp göreceğimizin formulasyonu aşağı yukarı şöyle bir duruma denk geliyor galiba minimum enerji+maksimum disorder... ya da yaşasın bir kez daha diyalektik ve onun kutsal damacanası ne dersin?
Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 07:29 PM.Copyright © 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.
explore TREKEARTH