Foto

Photographer's Note

Diyarbakır’dan selamlar,
Bu gün sur içinde gezerken Dengbej Evi ve Turizm Bürosuna gittim. Çok güzel zaman geçirip dostluklar kurdum. Seydo Taş, Mehmet Şeyhanli ve Naif Taş adlı dengbêjlerden stranlar dinledim.
Bu mekan 2007 yılında halkın ve konukların hizmetine girmiş. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’in öncülüğünde ve Mimarlar Odasının katkılarıyla geleneksel mimariye uygun ve 'Bazalt'tan inşa edilmiş.
Ziyaret edenlerin dengbêjlerden stranlar dinlemeleri, sohbet etmeleri ve nefis çaydan içmeleri için düzenlenmiş mekan ayrıca turizm tanıtım bürosu görevini de yerine getiriyor.
Türkiye’de turizm bürolarında pekte alışık olmadığımız bir yakınlık ve güler yüzle karşılandım. Turizm sorumlusu Diren Sayılı Arkadaş yakın ilgi gösterip bölge hakkında bilgilendirdi ve sohbet ettik. Belediye Başkanlığının hazırladığı “Taşlar ve düşler DİYARBAKIR “adlı tanıtım kitabı, turizm haritası ve Diyarbakır Dengbejleri adlı CD yi hediye etti. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim.
Sevgili dostlar bölgeye gelenlerin ilk uğraması gereken bir mekan burası. Başlangıç noktası olmalı.
Bu güzel kültür ve turizm mekanını oluşturan sayın Osman Baydemir’i kutlarım.

Selam ve sevgilerimle,
Kemal Mert

Ferrus, salvator, cirano, enedimd ha contrassegnato questa nota come utile

Photo Information
Viewed: 4892
Points: 24
Discussions
Additional Photos by Mehmet Kemal Mert (KemaLMerT) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 841 W: 50 N: 879] (12048)
View More Pictures
explore TREKEARTH